brbrSalah Abdeslam terroristi me i kerkuar per sulmet e Parisit ne nentor te vitit te kaluar ku mbeten te vrare 130 persona e u plagosen qindra te tjere eshte arrestuar pas kater muajsh nga specialet belge ne Bruksel  Ndalimi i tij ndodhi pas nje operacioni te njesive speciale ne zonen Molenbek te kryeqytetit Gjate shkembimit te zjarrit Abdelslam eshte plagosur ne kembe dhe me pas eshte ndaluar nga policia Specialet ishin vene ne ndjekje te 26-vjecarit te enjten kur gjate kontrollit te kryer ne nje apartamenti kishin gjetur gjurmet e gishterinjve te tij Kryeministri belg u largua ne menyre urgjente nga samiti BE-Turqi dhe eshte njohur me detaje te operacionit ndersa presidenti francez Fransua Hollande pershendeti ndalimit e kryeterrorristit te arratisur Nga autoret e sulmeve te Parisit 9 prej tyre jane vrare Abdeslam u ndalua dhe vetem Mohamed Abrini eshte ende ne arratibrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
vizionplustv
br