e Diele 17 Gusht 20141720 pmp classwp-caption-text Edmond KapllaniSSSAbrASSEdmond Kapllani ishte pa dyshim heroi i ndeshjes se djeshme te FSV Frankfurtit ne fushen e modesteve te SiegenSSSAbrASS Sulmuesi i Kombetares shqiptare shenoi dy gola ne barazimin e cmendur 3-3 te ketyre dy skuadrave ndeshje kjo e vlefshme per turin e pare te Kupes se Gjermanise Ndonese Frankfurti luante ndaj nje skuadre te kategorive te uleta duhet thene se perballja ishte tejet e forte aq sa u desh koha shtese dhe gjuajtjet e penalltive per te bere te mundur qe Frankfurti te kualifikohej per me tej Ne fakt takimi nisi ne malore per skuadren e dy shqiptareve luante nga minuta e pare edhe Odise Roshi pasi ne minuten e 17-te ishte Bouadoud qe kaloi vendesit ne avantazh Frankfurti shokohet disi dhe starton me sulmet ne kerkim te barazimit por duke lene shume hapesira nga pas Ne nje moment te tille ne kundersulm vendesit shenuan edhe golin e dyte me ane te shqiptarit me pasaporte gjermane Ali Ibrahimaj Surprize e pakendshme per Frankfurtin i cili rihyn ne loje vetem ne minuten e 41-te pas golit te Jelen Me kete rezultat perfundon pjesa e pare Ne te dyten ngjitet 8220ne kateder8221 Edmond Kapllani i cili pat qene disi ne hije ne 45 minutat e para Fillimisht sulmuesi kuqezi barazon shifrat ne minuten e 73-te pas nje penalltie dhe me pas rrezikon seriozisht porten kundershtare me nje gjuajtje me koke Mbremja e mundimshme e Frankfurtit do te vijonte ne minuten e 87-te kur Kafenberger do dilte me karton te kuq Gjithsesi ndeshja shkoi me shtese dhe ne minuten e 98-te tete minuta nga shtesa e pare ishte Kapllani qe shfrytezoi me se miri nje pasim nga e djathta dhene nga Huber Sulmuesi pasi e ndali topin ne zone gjuajti bukur duke shenuar golin e trete U duk sikur nuk do duheshin penallti ne kete ndeshje por dy minuta nga fundi Bouadoud barazoi shifrat dhe skuadrat iu nenshtruan fatit te penalltive I pari te pika e bardhe shkon Kapllani i cili serish nuk gabon duke shenuar per Frankfurtin Sakaq gabon Dalmat per vendesit Seria e penalltive vijoi deri te gjuajtja e tete pasi per vendesit gabuan me pas edhe Frish Volina dhe Hartig ndersa per Frankfurtin gabuan Kruska Shembri dhe Humber Gjithsesi ne fund Beugesling realizoi 11-metershin qe i dha kualifikimin FrankfurtitbrbrLEONARD KARAJ brbr

br


tweet