Mbrojtsi

Reali i Madridit ka konfirmuar blerjen e mbrojtsit Rikardo Karvajo. 32-vjeari portugez, i cili sht marr nga elsi, ka firmosur kontrat 2-vjeare me klubin spanjoll. Klubi “merengues” nuk i ka
t ditura shifrat e ktij transferimi, por sipas gazetave “Marca” dhe “As”, duket se presidenti Florentino Perez ka paguar 8 milion euro tek arkat e bluve t Londrs. Nga transferimi i Karvajos, i cili do t punoj srish me Zhoze Murinjon pas aventurave te Porto dhe elsi, kampiont e Anglis do t prfitojn edhe bonuese n baz t rezultateve.
#