TIRANE - Burri kercenon per vdekje bashkeshorten, e cila e ka denoncuar ne komisariat. Policia ndaloi mengjesin e djeshem Fatmir Dedjan, 54 vjec, banues ne fshatin Ndroq, te Tiranes. Burime zyrtare thane se moren nje kallezim nga Sh. Dedja, 53 vjece, e cila kishte rrefyer se dy dite me pare bashkeshorti e kishte kercenuar me arme. Ngjarja ka ardhur per motive xhelozie te agresorit qe perfundoi ne qeli. Gjate kontrollit te baneses se familjes Deda eshte gjetur nje automatik model 56, dy arka me fisheke, dy thika, si dhe 6 krehra me fisheke, materiale gjitha te sekuestruara ne cilesine e proves materiale.
A.C