TIRAN- Nje 22 vjecar eshte arrestuar ne Kakavije pasi ishte shpallur ne kerkim per shitje narkotikesh. Sipas policise se Gjirokastres ndaj te riut E.Koka lindur dhe banues ne Gjirokaster ishte vendosur masa e sigurise arrest me burg.Policia sqaron se ne nje hotel ne lagjen 18 Shtatori te qytetit Gjirokaster eshte ushtruar nje kontroll ku eshte sekuestruar 5 kilograme lende narkotike. Ne bashkepunim me Prokurorine e Rrethit u kryen te gjitha veprimet hetimore dhe pasi u dokumentua me prova ligjore rezultoi se ky shtetas eshte autori i dyshuar qe dispononte kete lende narkotike- thone te njejtat burime.Pasi eshte ndaluar ne Kakavije ai eshte shoqeruar ne dhomat e paraburgimit.