Policia e Fierit vuri në pranga një 46 vjeçar në mëngjesin e sotëm pasi akuzohet për prodhimi dhe shitja të lëndëve narkotike.


Uniformat blu arrestuan Ilia Papajanin, 46 vjeç, banues në  Tiranë.


Ndalimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit në mjetin e tij u gjetën në bagazh 42.5 kg kanabis.


Droga ishte e ndarë në 10 pako të mëdha. Policia ka sekuestrua mjetin tip TOUAREG me targa AA 789 JI si dhe 5  aparate të ndryshme celulari.