Prishtine- Në Kosovë pritet të organizohet sot një protestë kundër ministrit Aleksandër Jabllanovic.


Protesta është planifikuar rreth orës 12:00, para godinës së Ministrisë për Komunitete dhe Kthim, kundër deklaratave fyese të ministrit Aleksandër Jabllanovic.


“Një grup qytetarësh i përbërë nga shoqëria civile dhe studentë do të zhvillojnë një aktivitet simbolik për të shprehur indinjatën e thellë kundër deklaratave fyese të ministrit në qeverinë e Kosovës Aleksandar Jablanovic”, thuhet në njoftim.


/Oranews.tv/


 


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter