Brazili dhe Kroacia do të hapin Kampionatin Botëror sonte me fillim nga ora 22:00, ndërsa trajneri Kroat është shprehur optimist para kësaj ndeshjeje të vështirë.
Trajneri i Kombëtares Kroate Niko Kovac, ka deklaruar se ai dhe skuadra e tij e dinë se si ta ndalin furinë e Brazilianëve. "Ne dimë si ta ndalim Neymarin dhe Brazilin," tha Kovac. "Brazili nuk është vetëm Neymar - ata kanë skuadër të forë, por Kroacia di çfarë të bëjë."/veqsport/Indeksonline/ 

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};