Krimi godet serish KalifornineE marte 19 Shkurt 2013 2326

Krimi godet serish KaliforninePer te pakten 30 minuta dhjetera qytetaret ne Kaliforni kane qene nen ankth ndersa nje 20-vjecar i cili dyshohet se ishte nen efektin e lendeve narkotike ka vjedhur nje makine dhe gjate rruges ka vrare tre personaSipas policise ngjarja ka ndodhur ne autostraden e Tustinit ne periferi me Los Angelos ku i riu rrembeu nje makine dhe qelloi pa arsye nje grua e cila mbeti e vdekur ne vend Pas marrjes se njoftimit helikoptere dhe makinat e policise u vune ne gjurmet e te riut por ky i fundit vrau dhe dy kalimtare te rastit Ne momentin kur policia rrethoi 20-vjecarin ai vrau veten me nje plumb ne koke Sipas te dhenave paraprake mendohet se autori i ketij krimi ka qene nen efektin e lendeve narkotike Kjo eshte hera e trete ne tre muajt e fundit qe shteti i Kalifornise tronditet nga vrasje te tillap