Krimi n familje ka goditur srish Shkodrn ku nj person ka qlluar pr vdekje kushririn e tij. Ngjarja e rnd ka ndodhur n fshatin Bardhaj ku Besnik Frani ka qlluar me thik dy her djalin e tezes s tij, Leonard Kodrn. Gjithka ka ndodhur n ambinetet e familjes Kodra ku pas nj konflikti mes tyre, Frani ka qlluar pr vdekje 23 vjearin. Kodra sht drguar menjher n spitalin rajonal t Shkodrs ku dhe ka humbur jetn. Ndrkoh, policia e qytetit veriperndimor ka rritur numrin e postblloqeve n rrugt q lidhin vendin me Malin e Zi duke marr masat pr moskalim jasht vendit t vrassit.