Kryendeshja e xhiros s 12-t t Superligs s Kosovs n hendboll i ka takuar Prishtins, e cila e mposhti Trepn n Mitrovic me 7 gola dallim.Ndeshje dramatike u zhvillua n Gjakov, ku Kastrioti ia doli t fitonte me nj gol avantazh ndaj Vllaznimit. Ndrsa, Besa Famiglia dhe Kosova, ishin t sigurta n shtpi ndaj Drenics e Rahovecit.Superliga Java 12

Vllaznimi Kastrioti 25:26(14:14)

Trepa Prishtina 28:35 (11:19)

Besa Famiglia Drenica 35:25 (17:12)

Kosova Rahoveci 30:21 (18:11)Tabela

1. Prishtina 12 21

2. Kastrioti 11 20

3. Besa F. 11 14

4. Vllaznimi 12 12

5. Kosova 11 9

6. Trepa 11 7

7. Drenica 11 5

8. Rahoveci 9 0