Tiran (start)- Prokurorja e Prgjithshme Ina Rama gjendet sot n Londr, n nj vizit e ardhur nga ftesa q krert e prokuroris angleze i kan
kryeprokurores shqiptare. Nuk dihet ende, se cili sht thelbi i ksaj vizite, por ajo vjen vetm pak dit pas arrestimit t Ilir Kumbaros, njeriu i akuzuar si i prfshir n rrmbimin dhe zhdukjen e biznesmenit shqiptar nga Maqedonia Remzi Hoxha.Ish-oficeri 53 vjear i shrbimit informativ te Tiranes ra ne pranga 4 dit m par. Kumbaro u arrestua n kryeqytetin britanik, me krkes t organit t akuzs n Shqipri.