Kryetari i Grupit t Partive Popullore Evropiane n Parlamentin Evropian, Joseph Daul, do t vizitoj vendin ton javn e ardhshme, n datat 23-25 qershor. Gjat vizits s tij, Daul do t takohet me Presidentin, Bamir Topi, Kryeministrin Sali Berisha, zv.kryeministrin dhe ministrin e Jashtm, Ilir Meta, dhe kryeparlamentaren Jozefina Topalli. Vizita e europarlamentarit Daul vjen pasi prpjekjet pr t arritur nj marrveshje mes qeveris shqiptare dhe opozits dshtuan.