Kuvendi i ka hequr imunitetin Ministrit Lulzim Basha duke i hapur rrugn ndjekjes s tij penale pr rrugn Durrs-Kuks. 107 vota pro dhe vetm 12 kundr shrbyen pr ti hequr imunitetin ish-Ministrit t Transporteve, pas akuzaves t ish Kryeprokurorit Theodhori Sollaku pr abuzime me tenderin e rrugs Durrs-Kuks. Vet Basha, n fjaln e tij e cilsoi heqjen e imunitetit si nj standard pr t besuar tek e mira dhe e vrteta.