Skuadra e Chelseas është afër transferimit të mbrojtësit senegalez Papy Djilobodji, i cili luan te skuadra franceze Nantes.Chelsea ishte në kërkim të një mbrojtësi prej një kohe të gjatë, e pas refuzimit të Everton për mbrojtësin Stones, klubi londinez ka transferuar 26-vjeçarin senegalez.Shuma që ka paguar Chelsea për të është rreth 2.7 milionë funta.Pas lojërave të dobëta të mbrojtësve si Terry, Ivanovic, Mourinho nuk mendon të ndalet me kaq, është në kërkim të dy lojtarëve tjer si, Garayn e Zenitit dhe Aymeric Laporte të Athletic Bilbaos./Indeksonline/ 


SSSA
ASS AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};