Frenk Lampard paralajmeron Mancester Junajtid se nje humbje tjeter do t'i largoje ata nga beteja per titull. Ekipi i Ser Aleks Ferguson ndodhet tete pike pas Celsit, qe kryeson bashke me Liverpulin. Lampard insiston se ekipi i tij duhet te fitoje tani ndeshjet e Liges se Kampioneve. Ai thekson: "Jemi ne nje moment te mire. Ne ne sezonin e kaluar nuk kemi qene me shume se pese pike larg Mancesterit. Kete sezon Liverpuli eshte duke rivalizuar ekipin tone, ndersa Mancesteri dhe Arsenali jane disa pike me poshte." Sipas Lampard, nje humbje tjeter e djajve, dot 'i largoje perfundimisht ata nga objektivi. Filipe Skolari mbushi 60 vjec dhe Celsi ia dedikoi fitoren e fundit, perballe Blekbernit.