Gjermania

Mikael Balak do t mbaj prsri shiritin e kapitenit t Kombtares gjermane. Ky sht konfirmimi i drejtuesit t stolit t “Mannschaft”, Joakim Lv. Prpara startit t Euro 2012, trajneri ka ndrhyr pr t mbyllur shtjen e shprthyer pas Kups s Bots 2010. Lv theksoi se Balak, q nuk sht prfshir n Kombtare pr dy ndeshjet e para, do t kthehet n kontingjent “kur t jet n gjendje t prforcoj skuadrn”. Mesfushori i Leverkusenit nuk luajti n Afrikn e Jugut pr shkak t nj dmtimi, ndrsa kapiten n kt aktivitet ishte Filip Lahm. Pas prfundimit t Botrorit, mbrojtsi deklaroi se dshironte t ishte ai lideri i ri i skuadrs n fush. Me mungesn e Balak, edhe kundr Belgjiks dhe Azerbajxhanit, shiritin do ta mbaj srish Lahm.
#