Të tjera rreth shkrimit Krasniqi: Në SHBA hetimet i bëjnë heronjtë
TIRANË - Përcaktohen emrat e anëtarëve të Komisionit parlamentar për hetimin e lëvizjeve në Policinë e Shtetit nga muaji Shtator 2013 deri në Janar 2014. Komisioni do të përbëhet nga 15 anëtarë, 8 nga mazhoranca dhe 8 nga opozita dhe do të drejtohet nga PD.
 
Komisioni do të drejtohet nga deputeti i PD-së, Arben Ristani dhe nënkryetar do të jetë deputeti socialist, Taulant Balla.
 
Anëtarë të komisionit nga opozita do të jenë: Eduard Halimi, Oerd Bylykbashi, Gent Strazimiri, Flamur Noka, Ylli Shehu dhe Dashamir Tahiri.
 
Ndërsa anëtarë të komisionit nga mazhoranca do të jenë: Pirro Lutaj, Ermonela Felaj, Blendi Klosi, Pjerin Ndreu, Paulin Sterkaj, Xhemal Qefalia, Gjovalin Kadeli.
 
PËRBËRJA E KOMISIONIT HETIMOR NDAJ POLICISË:
Kryetar
Arben Ristani
 
Zv/kryetar
Taulant Balla
 
Anëtarë nga PD
Eduard Halimi
Oerd Bylykbashi
Gent Strazimiri
Flamur Noka
Ylli Shehu
Dashamir Tahiri
 
Anëtarë nga P
SPirro Lutaj
Ermonela Felaj
Blendi Klosi
Pjerin Ndreu
Paulin Sterkaj
Xhemal Qefalia
Gjovalin Kadeli
 
Redaksia online
(ac/shqiptarja.com)