Nuk shoh probleme t natyrave t brendshme q mund t bhen penges pr integrimin n NATO, deklaroi dje, n nj intervist pr VOA, deputeti socialist Pandeli Majko. Ai theksoi se [shtja e kontestit t emrit t Maqedonis midis Athins dhe Shkupit po e dmton procesin e antarsimit t vendeve t Karts s Adriatikut.Pavarsia e Kosovs nga njri krah dhe disa ndarje q ekzistojn brenda BE-s pr kt shtje, shtja e emrit t Maqedonis nga krahu tjetr dhe debatet q ky shtet ka me Greqin, jan shqetsimi yn q mund ta vendos Shqiprin n nj moment delikat n prag t Samitit t Bukureshtit, theksoi deputeti Majko.Ai shtoi se t gjith faktort politik n Tiran jan bashkuar n prag t momenteve vendimtare pr antarsimin e vendit n strukturat evroaltantike.