Nga Express me 11 dhjetor 2010 ne ora 1806

Sipas mediave gjermane Manchester City eshte i interesuar per yllin e ri te Bundesliges Mario Goetze dhe eshte i gatshem te ofroje 8 milione funta per sherbimet e tij pas hapjes se afatit kalimtar te janarit.Plejmejkeri 18 vjec eshte njeri prej futbollisteve me meritor qe Borussia Dortmundi eshte lider ne Bundeslige dhe ai ka zgjuar interesimin e disa prej klubeve te medha evropiane.City thuhet se eshte duke percjelle me vemendje Goetzen ne paraqitjet e tij me Borussian ne pergatitje te nje oferte per te.