Lojtari qe fitoi Topin e Arte, Kristiano Ronaldo eshte paguar deri tani me 120 mije sterlina ne jave te ekipi i tij, Mancester Junajtid. Nderkohe, sulmuesit i eshte bere nje oferte tjeter, pra nje pagese ekstra, me 30 mije sterlina ne jave, qe te qendroje edhe me gjate te ekipi i djajve. Mancesteri Janajtid, fale sherbimeve te Ronaldos fitoi sezonin e shkuar Premier Ligen dhe Ligen e Kampioneve. Kristiano Ronaldo shenoi 42 gola. Ne nje interviste te fundit portugezi deklaroi se ka qene shume prane Arsenalit, pak vite me pare. Nderkaq, pas ndeshjes se fundit drejtori i pergjithshem i Junajtid i ka bere publik oferten e majme, e cila do te shnderroje Ronaldon ne lojtarin me te paguar, ne Premier Lige.