Mancester Junajtid siguroi nje fitore te thelle, 4-1 ndaj Derbi Kauntrit, ne ndeshjen e kupes se Anglise. Junajtid e nisi shume kire ndeshjen duke shenuar me ane te Nani. Nje gol i anuluar i Ronaldos. Djajte gjeten golin e dyte me ane te Gibsonit. Ronaldo shenoi per Junajtid golin e trete vetem tre minuta pas fillimit te pjeses se dyte te ndeshjes. Derbi shkurtoi diferencen, por Dani vulosi fitoren, per ekipin e Fergusonit. Me kete fitore te siguruar, Mancesteri eshte pretendent per te fituar edhe Kupen e Mbretit. Djajte jane ne krye te premier Liges dhe pretendente per te fituar titullin, si dhe synojne Ligen e Kampioneve. Nje sezon me pare ata fituan dy trofete me te rendesishem, titullin kampion dhe "Champions".