Nuk ka qene e veshtire fitorja e Mancester Junajtid ndaj rivalit per titull ne Premier Lige. Ne ndeshjen kryesore te Premier Liges angleze djajte fituan thelle dhe paster, 3-0 ndaj te besuarve te Filipe Skolarit. Ne minuten e fundit te pjeses se pare shenoi Vidic dhe ne pjese te dyte Mancester Junajtid shenoi dy gola te tjere, me ane te Runit dhe Berbatov. Aktualisht Mancesteri eshte pas Liverpulit dhe Celsit, por pas fitores direkte ndaj bluve te Londres, ekipi i Ferguson pritet qe te marre kryesimin e kampioantit. Mancesteri ka dy ndeshje me pak se rivalet e tjere. Pas humbjes se djeshme pozitat e trajnerit brazilian te Celsit, Filipe Skolari jane lekundur me shume se kurre. Roberto Mancini eshte gati.