Sipas caughtoffside.com Manchester United kerkon prej kohesh nje zevendesues per Paul Scholes dhe eshte i gatshem te ofroje 39 milione euro per mesfushorin e Bayern Munchen Bastian Shweinsteiger.

Per lojtarin e Bayern Munchen jane te interesuar edhe Real Madrid Inter dhe Chelsea.

Trajneri i United Ferguson kerkon nje zevendesues te denje per veteranin Paul Scholes tashme 36-vjecar.

Por Manchester United nuk po ndjek vetem gjermanin e Bayern. Nje alternative tjeter eshte edhe spanjolli i Athletic Bilbao Javi Martinez.