Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, ka përjashtuar sugjerimet se presioni ndaj tij është shtuar pas eliminimit nga FA Cup të mërkurën pas humbjes nga Stoke me rezultat 3-1.Pavarësisht se ekipi i tij ka fituar vetëm dy nga tetë ndeshjet e fundit, Mancini ka insistuar se nuk ndihet i rrezikuar në pozitën e tij.“Kemi pasur rast të mirë të kalojmë në rrethin tjetër dhe në finale, por ky është futbolli. Ne duhet të përmirësohemi. Sa më përket mua, nuk ndihem në diskutim”, tha Mancini.