Xavi Hernandez megjithatë do të mbetet në futbollin evropian edhe për një edicion tjetër. Maestro i Barcelonës ka arritur marrëveshje me skuadrën nga Katari, Al Saad por që PSG duket se është afër një marrëveshje me të.
Skuadra franceze thuhet se e ka bindur skuadrën e Al Sadd për të huazuar Xavin për një edicion. Sheikët e të dy skuadrave thuhet se kanë miqësi të ngushtë dhe se kjo miqësi mund të shpije në një marrëveshje për huazimin e legjendës të Barcelonës dhe futbollit spanjoll./Indeksonline/ 

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};
SSSA
ASS