Skuadra e Dortmundit e ka uruar Jurgen Kloppin për aventurën në Premierligë, te Liverpooli.
Trajneri gjerman, ishte për disa vite trajner i Dortmundit, me të cilën skuadër arriti suksese të mëdha në Bundesligë dhe Ligën e Kampinonëve.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


“Milionerët”, e kanë uruar Kloppin për marrjen e drejtimin të stolit të Liverpoolit, pas shkarkimit të Brendan Rodgers.
“Ne dëgjuam lajmet sot, oh djalë! Gjitha të mirat për Kop, Jurgen Kloppin. Gjitha të mirat te Liverpooli”, thuhet në urimin e Dortmundit./Indeksonline/


SSSA
ASS


Foto e shpërndarë nga Dortmundi në urimin për Klopp