Ditt e ftohta q kemi prjetuar gjat ksaj jave do t jen prezente pothuajse deri n fund t muajit janar. Metereologt parashikojn q edhe n javn q vjen moti t jet i ftoht dhe pa rreshje, temperaturat pritet t rriten vetm me nj grad.
"Moti do jet i ftoht, temepraturat do t rriten me nje grad n vlerat e mngjesit dhe dreks, do ket alternime rreshjesh t dobta, n veri do jen n form dbore."
Sipas meteorologve, parametri m pak problematik pr ditt n vijim sht era, e cila do t fryj e leht dhe mesatare me shpejtsi 35 km/h.