Ronaldinjo, Shevcenko, Nesta, Pirlo, Inzagi, Klarens Sedorf dhe kapiteni Paolo Maldini, keto yje te Milanit dhe te futbollit europian, do te zbresin ne “Qemal Stafa” me 14 tetor.

Dy topat e arte, Ronaldinjo, Shevcenko, 3 kampionet e botes, Nesta, Pirlo, Inzagi, Klarens Sedorf
dhe kapiteni Paolo Maldini, keto yje teMilanit dhe te futbollit europian, do te zbresin ne “Qemal Stafa” me 14 tetor.

Drejtuesit e klubit kuqezi kane konfirmuar diten e hene listen me 24 lojtaret qe do te jene te pranishem ne Tirane ku do te zhvillojne ndeshjen miqesore me SK Tiranen per trofeun “Taci Oil”.

Nje liste e cila eshte pak te thuash fantastike, emrave te tille i bashkohen edhe Borielo, Ambrozini, Flamini, Abiati, Senderos dhe Kaladze. Skuadra e Milanit do te vije ne kryeqytetin shqiptar ne oren 11:00 te paradites se 14 tetorit, nderkohe qe ndeshja do te zhvillohet ne oren 19:00.

Emocionet qe do te dhuroje nje nga klubet me te medha ne arenen europiane dhe ate boterore, do te kene mundesine t’i shohin vetem 16.000 mije tifoze ne stadiumin “Qemal Stafa”, nderkohe per miliona te tjere edhe kete here ka menduar SuperSport, qe do te transmetoje live kete ndeshje nepermjet platformes DigitAlb.