Me rastin e ndeshjes miqsore, midis ekipeve K.F. Tirans dhe A.C. Milan, policia e Tirans ka marr masa pr sigurimin dhe ruajtjen e qetsis, para, gjat dhe pas ndeshjes. Ndeshja pritet t zhvillohet t martn n orn 19:00 n stadiumin kombtar Qemal Stafa.Pr kt arsye, q prej ors 12:00 e deri n fund t ndeshjes, policia do t mbyll t gjitha lokalet prreth stadiumit, me qllim q t parandalohet do incident, do t mbyllen lokalet prreth stadiumit.Po ashtu nuk do t lejohet parkimi i automjeteve n ambientet prreth Stadiumit Kombtar Qemal Stafa, sheshit Italia, sheshit Nn Tereza, si dhe prgjat Bulevardit Dshmort e Kombit nga Presidenca deri tek Hotel Sheraton. Automjetet do t largohen prej ktyre zonave, nga ora 08:00.Gjithashtu do t ket edhe ndalim qarkullimi pothuajse gjat gjith dits, prve n zonat e m siprme, edhe n prgjat rrugs Lek Dukagjini, Bulevardit Dshmort e Kombit nga Presidenca deri te Hotel Sheraton, Drvish Hima, deri n prfundim t aktivitetit.