Josè Mourinho nuk ka dyshime: Real Madridi i ka të gjitha mundësitë që ta fitojë Ligën e Kampionëve maksimum pas dy sezonesh.

“Unë kam qenë i bekuar nga Zoti me Ligën e Kampionëve, edhe pse unë kam humbur në disa ndeshje të rëndësishme dhe finale. Por, i kam fituar dy prej tyre. Disa prej këtyre lojtarëve nuk e kanë fituar kurrë Championsin dhe Reali po pret qe disa vite që ta fitojë titullin e dhjetë. Mirëpo, ne e dimë se nëse vazhdojmë të punojmë, siç kemi bërë deri tash, duke i arritur dy gjysmëfinale, titulli do të arrijë pas një apo dy vjetësh”, deklaroi trajneri portugez.