BRUKSEL- NATO ka pezulluar bashkëpunimin ushtarak me Rusinë. Ky vendim ka ardhur gjatë samitit të mbajtur sot në Bruksel.

Ndërprerja e bashkëpunimit, ka ardhur si pasojë e konflikteve të Rusisë dhe ndërhyrjes së saj në Krime.

(e.m/BalkanWeb)