Deputetja e Kuvendit t Shqipris, Raimonda Stefa, e njohur si mbshtetse e ish-Kryetarit t Partis Socialiste, Fatos Nano, ka reaguar sot ndaj disa deklaratave ditn e djeshme sipas t cilave deputett mbshtets t ish liderit socialist do t mbshtesin lvizjen e fundit t Kryetarit t LSI-s, Ilir Meta.Lvizja pro Nanos nuk do t bj asnj lvizje pr tu bashkuar me forca t tjera. Kjo lvizje synon forcimine PS-s dhe jo t forcave t tjera, deklaroi deputetja e Fierit.Vetm ditn e djeshme, deputett pro Nanos u bn protagonist t ekraneve televizive. Ndrkoh q deputeti Hamit Kosta deklaroi shkputjen e tij nga lvizja Nano dhe bashkimin me PDK-n e Ndoks, deputeti Lamaj deklaroi se nanoistt do t mbshtesin iniciativn e fundit t kreut t LSI-s, Meta.