Nga Express më 07 korrik 2011 në ora 23:00

Javier Pastoren po e kërkon Napoli. Kështu ka konfirmuar presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini.“Napoli ka pyetur për çmimin e Pastores”, citohet të ketë thënë Zamparini për Corriere dello Sport.Ylli i Argjentinës është duke u kërkuar edhe nga disa top klube evropiane. Barcelona, A Milan, Roma, Chelsea, Inter dhe Real Madrid janë disa nga klubet që kanë pyetur për kartonin e lojtarit.