do ndeshje normale ne futboll luhet per 90 minuta pa shtesen qe mund te jepet ne varesi sa eshte vonuar loja Por kjo nuk ndodh ne Mauritani ne ndeshjen e Superkupes mes skuadrave Tevragh dhe ACS Ksarbr
br
Presidenti i vendit po ndiqte ndeshjen ne stadium por i doli nje pune e keshtu urdheroi qe te nderpritej ndeshja ne minuten e 67 per te kaluar tek penalltitebr
br
Arbitri ne menyre te papritur fershelleu tre here duke treguar fundin e kesaj sfide rezultati i se ciles deri ne ate moment ishte 1-1br
br
Ky lajm beri buje dhe u publikua ne te gjitha mediat nderkombetare gje qe solli edhe reagimin e Federates se Futbollit te Mauritanise qe beri te ditur se kjo ndeshje nuk u nderpre me urdher te presidentit por per shkak te festimeve ne vend per 55-vjetorin e pavaresise se venditfgnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix