Kryetari i Partis Demokristiane, Nard Ndoka, ka mohuar krizn e prfolur Brenda partis q ai drejton. N nj prononcim pr media tai u shpreh se "brenda PDK-s nuk ka asnj prplasje reale". Sipas tij, nuk ka asnj lloj problemi n PDK, as me grupin parlamentar dhe as me kryesin e ksaj partie. Jan dizinformime dashakeqe, dhe pr fat t keq edhe nj pjes e mediave, me ose pa dashje, sht
viktim e ktyre informacioneve", tha zoti Ndoka.Pr shpifjet ndaj PDK-s, Ndoka akuzoi ata persona q sipas tij kujtojn se PDK sht akoma n at faz, q mund t pengohet me lajme dashakeqe. "Sot sht nj realitet krejt tjetr dhe padyshim q kto jan momente xhelozie", deklaroi zoti Ndoka.