Portieri i Bayernit të Munichut, Manuel Neuer, u ka thënë bashklojtarëve të tij që të përqëndrohen maksimalisht dhe që të tentojnë të përfitojnë nga gabimi i Dortmundit bërë ndaj Stuttgartit të dielën.


“Prioriteti jonë është të fitojmë ndeshjen tonë të parë në shtëpi ndaj Stuttgartit. Do të isha i kënaqur nëse do të arrinim këtë, pasi do të shfrytëzonim gabimin e Dortmundit”.


“Ne duam që të fillojmë një ecuri të mirë të fitoreve që në start të sezonit”, ka thënë Neuer.