Pas një pushimi të gjatë rikthehet Superliga e Kosovës me ndeshjet e javës së 17. Sfida e parë që do të sot është ajo mes Dritës dhe Trepça '89, ndërsa spikat të shtunën sfidsa mes Drenicës dhe Hajvalisë.
Kampionët aktualë të Vushtrrisë do të presë kryesuesit e tabelës aktuale, Ferronikelin.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Përballje interesante pritet të jetë edhe ajo mes dy rivalëve Vëllaznimi dhe Prishtina.
Të gjitha takimet e javës së 17 të Superligës luhen në ora 13:00.