Transmetuar më 15.09.2015 - 17:03Shpallen edhe për këtë vit nominimet për ndarjen e çmimeve muzikore në Europë nga MTV. Taylor Swift është artistja super e suksesshme për këtë event, e cila prin me nëntë nominime, që është numër rekord për EMA. Ndër artistë të tjerë janë, Justin Bieber me gjashtë nominime, ndërsa në listë janë edhe Rihanna, One Direction e Ariana Grande.Ajo çfarë është interesante dhe do të marrë vëmendje të madhe këtë vit është ‘beteja’ për dukjen më të mirë, ku garojnë Rita Ora dhe Taylor Swift, të dyja këto,kanë pasur lidhje me të njëjtin mashkull, Dj. Calvin Harris.Këto janë nominimet në MTV EMA 2015 ndërsa votimi është i hapur në www.mtvema.comKënga më e mirë

Ellie Goulding, “Love Me Like You Do”

Major Lazer & DJ Snake featuring MØ, “Lean On”

Mark Ronson featuring Bruno Mars, “Uptown Funk!”

Taylor Swift featuring Kendrick Lamar, “Bad Blood”

Wiz Khalifa featuring Charlie Puth, “See You Again”Pop artisti më i mirë

5 Seconds of Summer

Ariana Grande

Justin Bieber

One Direction

Taylor SwiftArtistja më e mirë

Ellie Goulding

Miley Cyru
S
Nicki Minaj

Rihanna

Taylor SwiftArtisti më i mirë

Ed Sheeran

Jason Derulo

Justin Bieber

Kanye West

Pharrell William
S


Artisti më i mirë ‘live’

Ed Sheeran

Foo Fighter
S
Katy Perry

Lady Gaga & Tony Bennett

Taylor SwiftArtisti më i mirë i ri

Echosmith

James Bay

Jess Glynne

Shawn Mende
S
Tori KellyVideoklipi më i mirë

Kendrick Lamar, “Alright”

Macklemore & Ryan Lewis, “Downtown”

Pharrell Williams, “Freedom”

Sia, “Elastic Heart”

Taylor Swift featuring Kendrick Lamar, “Bad Blood”Artisti më i mirë Rock

AC/DC

Coldplay

Foo Fighter
S
Muse

Royal BloodArtisti më i mirë Alternative

Fall Out Boy

Florence + the Machine

Lana Del Rey

Lorde

Twenty One Pilot
S


Artisti më i mirë Hip Hop

Drake

Kanye West

Kendrick Lamar

Nicki Minaj

Wiz KhalifaArtisti më i mirë Elektronik

Avicii

Calvin Harri
S
David Guetta

Major Lazer

Martin GarrixBEST PUSH

Echosmith

James Bay

Jess Glynne

Kwab
S
Natalie La Rose

Royal Blood

Shamir

Shawn Mende
S
Tori Kelly

Years & Year
S
Zara LarssonBashkëpunimi më i mirë

David Guetta featuring Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojack, “Hey Mama”

Justin Bieber, Skrillex, Diplo, “Where Are You Now?”

Mark Ronson & Bruno Mars, “Uptown Funk!”

Taylor Swift & Kendrick Lamar, “Bad Blood”

Wiz Khalifa & Charlie Puth, “See You Again”Fasat më të mëdhenj

5 Seconds of Summer

Justin Bieber

Katy Perry

One Direction

Taylor SwiftDukja më e mirë

Justin Bieber

Macklemore & Ryan Lewi
S
Nicki Minaj

Rita Ora

Taylor SwiftPerformanca më e mirë

Afrojack Derry-Londonderry, Northern Ireland UK 2014

Alicia Keys O2 Academy Glasgow, Scotland UK 2014

B.O.B. Kuala Lumpur, Malaysia 2014

Biffy Clyro O2 Academy Glasgow, Scotland UK 2014

Charli XCX Circus, Helsinki, Finland 2014

Dizzee Rascal Isle of MTV, Malta 2014

Ed Sheeran V Festival, Hylands Park, UK 2014

Iggy Azalea Wireless Festival, London, UK 2014

Jason Derulo Isle of MTV, Malta 2015

Jessie Ware Cork, Ireland 2014

Kaiser Chiefs MTV Crashes Plymouth, UK 2014

Slash O2 Academy Glasgow, Scotland UK 2014

Tomorrowland Belgium & Brazil 2015

YG MTV Evolution, Manila, Philippines 2015 /b.l/noa.al


Para
SHIKONI TË GJITHA FOTOT (1/7)
Pas

Para
SHIKONI TË GJITHA FOTOT
PasPUBLICITET


lang: en_US