0
brbr

brbrPas nje operacioni te gjere jane shpetuar te gjithe pasagjeret e tragetit Norman Atlantik qe u perfshi nga flaket ne ujerat e adriatikut mengjesin e se dielesbrbr
brbrBilanci i tragjedise se tragetit Norman Atlantik flet per 10 viktima 427 te shpetuar dhe 38 persona te tjere te shpallur te zhdukurbrbr
brbrSipas mediave italiane disa prej te shpetuarve nuk figurojne fare ne listen e leshuar nga porti I nisje se tragetit Kjo eshte arsyeja sipas autoriteteve italiane qe ata jane te rezervuar per numrin e te zhdukurve Fillimisht u tha se anija transportonte ne total 478 vetebrbr
brbrAktuaisht po vijojne kerkimet ne pjesen e poshtme te tragetit ne zonen e parkingut ku dhe shpertheu zjarribrbr
brbrNga ana tjeter kapiteni Arxhilio Xhakomaci dhe pronari i tragetit jane marre zyrtarisht nen hetim per vepren penale te mbytjes se qellimshme te mjetit dhe per vrasje e lendime te shumta nga pakujdesiabrbr
brbrTv Klanbrbr