brbrTashme qe Hillary Clinton pret zyrtarizmin e kandidimit per Shtepine e Bardhe per presidentin amerikan Barak Obama e rendesishme eshte qe demokratet te jene te bashkuar kunder rivalit republikan Trump Nje thirrje per unitet ai e beri gjate nje interviste ne nje emision televiziv ku vleresoi edhe rivalin e ish-sekretares se shtetit brbr
brbrBarak Obama Bernie Sanders solli energji dhe ide te reja Ai e beri Hillarin nje kandidate me te mire Shpresoj qe ne javet e ardhshme ne do te bashkohemibrbr
brbrObama pritet te takoje Sanders kete te enjte e me pas te mbeshtese zyrtarisht Clinton Duke iu rikthyer komenteve per Turmp shefi i Shtepise se Bardhe tha se SHBA i duhet nje sistem i shendetshem dypartiakbrbr
brbrBarak Obama Roli kryesor qe kam ne kete proces eshte tu kujtoj amerikaneve se kjo eshte nje pune serioze Nuk eshte reality shoe ka vendime per tu marre dhe ka pune per tu berebrbr
brbrMe heret Obama kishte deklaruar se nuk beson qe multimiliraderi Trump ka cilesite e duhura per te qene president i ardhem i SHBA apo per te mposhtur nje kundershtar demokratbrbr
brbrbrbrbr