Tepelene 12 qershor 2014 NOAal- Mbi 11 mije rrenje bime narkotike te llojit kanabis sativa u zbuluan gjate operacionit te policise se Tepelenes ne zonen e Kurveleshitbr
br
Gjate kontrollit ne rrethinat e fshatit Progonat gjate 24 oreve te fundit u zbuluan dhe asgjesuan me zjarr 11 mije e 830 fidane bime narkotike te llojit kanabis sativabr
br
Gjate kontrollit ne terren te 100 efektiveve te policise ne tre zona te ndryshme te kanioneve u zbuluan bimet narkotikebr
br
Ne vendin e quajtur Backov u zbuluan 500 fidane kanabis me ne thellesi te kanioneve u zbuluan 4000 fidane te tjere dhe ne Drimua u zbuluan parcela te hapura rishtaz te mbjella me 7330 bime te llojit kanabis sativabr
br
Vendi ku ishte mbjelle kanabis rezulton pa pronar ndersa vijon puna per identifikimin e personave te perfshire ne kultivimin e lendeve narkotikeaynoaal


Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT 119
Pas

Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT
PasPUBLICITET
lang enUS

p idlast