brbrTe gjitha te dhenat theksojne se Partia e Punetoreve te Kurdistanit PKK eshte pergjegjese per atentatin kamikaz ne Kajseri ne pjesen qendrore te Turqise qe ka shkaktuar 13 te vdekur deklaroi sot zevendeskryeministri turk Numan Kurtulmusbrbr
brbrTe gjitha te dhenat akuzojne per momentin PKK-ne konfirmoi Kurtulmus per stacionin televiziv NTV duke shtuar se parashikonte cdo mundesi por per momentin akuzat perqendrohen ndaj PKK-sebrbr
brbrAtentatet terroriste po prekin gjithmone e me shume policet dhe ushtaret tane 79 milione bashkeqytetaret tane konfirmoi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ne nje deklarate te derguar per mediatbrbr
brbrPa permendur specifikisht sulmin ne Kajseri ai konfirmoi se Turqia ishte nen goditjen e sulmeve te te gjitha organizatave terroriste vecanerisht te PKK-se klasifikuar si organizate terroriste nga Turqia SHBA-ja dhe Bashkimi Evropianbrbr
brbrNe do te luftojme pa pushim keto organizata terroriste me shpresen e mobilizimit kombetar shtoi aibrbr
brbrNje shperthim ne Turqine Qendrore ka vrare 13 ushtare dhe ka plagosur 48 te tjere deklaroi ushtria turke per agjencine zyrtare turke te lajmeve Anadolu Agency AAbrbr
brbrShperthimi mendohet te jete shkaktuar nga nje makine bombe qe ka ndodhur ne afersi te Universitetit Erciyes ne provincen Kayseri rreth ores 845brbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display
Share on Facebook
ShareShare on TwitterTweetSend email
Mail
br