Du me të prekë.Edhe me vdekë ti më sjellë në jetë këndonte Ergi Dini në këngën Pa frymë pjesëmarrëse në kënga magjike në vitin 2015.


Djaloshi nga Shkodra, në 2014 hipi në skenën e konkursit muziko X Facktor në tv Klan duke u shpallur dhe fitues.


I riu ishte zhvendosur në Tiranë, plot energji dhe dëshirë për të jetuar jetën publikoi dhe këngëtMorphine e cila mori 800 mijë klikime në youtube dhe Asnji gram, që u publikua më 15 prill 2016.


Me Klejdi Halili flitet se po përgatisnin një video muzikor por sot jeta e tyre u ndërpre nga aksidenti tragjik i ndodhur mbrëmjen e 21 nëntorit në Ish bllok. Ata nuk mundën ti mbijetonin plagëve dhe humbën jetën në spital.


Shume miq këngëtarë dhe artistë kanë përcjellë në statuset e tyre në facebook dhimbjen për humbjen e Ergi Dinit.


 

  


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter