N nj shprthim t rnd n qytetin Karachi, n jug t Pakistanit kane humbur jeten t paktn gjasht persona. Si beri te ditur  nj zdhns i policis, viktimat jan militant islamist q kishin depozituar lnd plasse n nj shtpi. Mirepo pas hetimeve t para mesohet se shprthimi ka qen nj aksident. N grmadhat e ndrtess s rrzuar policia ka sekuestruar granata, kalashnikov dhe jelek me lnd plasse.