Krishtlindjet, jan koha m e bukur pr t ndjer magjin e Parisit. N kt sezon festiv kryeqyteti francez shklqen duke prcjell n mbar botn rreze magjike dashurie. Nj milion llambushka t vogla jan vendosur plot hjieshi mbi 415 pemt e sheshit Champs Elisee. Shumica e ktyre zbukurimeve jan t nj energjie t gjelbr q kursejn 70 prqind t energjis. Deri m 10 janar t vitit t ardhshm Parisi do t ndrioj pr t’i kujtuar njerzve se edhe n koh krizash dhe luftrash njeriu mund t gjej nj rreze shprese. N prag t Krishtlindjeve, Parisi prve dritave sht edhe epiqendra e blerjeve. N rrug nuk gjen asnj hapsir t mundshme pr t parkuar. Qendrat tregtare jan plot me njerz t cilt nxitojn t blejn dhuratat e fundit pr t dashurit e zemrs. Krishtlindjet jan periudha m e bukur e vitit kur t gjith ne duhet t jemi mirnjohs pr jetn e ku m mir se n Paris rrezaton kjo atmosfer magjike?