e Hene 24 Nentor 20141341 pm


Partizani rikthehet te fitorja Te kuqte munden 2-0 Kukesin ne 8220Qemal Stafa8221 pas nje 90-minuteshi ku shfaqen gjithe forcen e tyre duke bere dhe nje autokritike per humbjen 3-0 ne Korce perballe Skenderbeut Golat e Ibrahimit dhe Nexhipit u dhane suksesin te kuqve qe munden serish nje rival direkt ne garen per titull si per te treguar se ajo humbje ne Korce ishte vetem nje rreshqitje Nuk kishte qene nje jave e lehte per klubin e kuq me ndarjen nga jeta te bashkeshortes se Alban Hoxhes te cilen futbollistet e Partizanit e kujtuan me nje fanelle dhe nje minute heshtje perpara startit Ne momentin qe nisi sfida te kuqte nuk ishin me te heshtur duke dashur te imponojne qe ne fillim ritmin e tyre Kontrolli i lojes u konkretizua ne minuten e 14-te pas nje goli fantastik te Ibrahimit Partizani tashme ishte perpara por perballe Kukesit nje 1-0 nuk mund te jete kurre mjaftueshem ndaj ekipi i Duros u vu ne kerkim te golit te dyte te cilin e gjeti ne minuten e 33-te me ane te Nexhipit qe nga nje pozicion i pamundur e dergoi topin ne rrjete dhe me bashkepunimin e Halilajt qe nuk u vendos si duhet Ritmi nuk ndryshoi edhe ne pjesen e dyte dhe per faktin se Kukesi u hap duke lene hapesira pas per Partizanin qe ne te 608242 pati mundesine per te shenuar me ane te Racic por ky i fundit gaboi perballe Halilajt ndersa dhe Vila nuk goditi sic duhet kur e gjeti topin mes kembeve Ne te 718242 provoi dhe Mazrekaj por goditja e tij u devijua duke perfunduar ngjitur me shtyllen Me rezultatin 2-0 per ekipin e Duros nuk ishte e thjeshte te kontrollonte ndeshjen Ne Korce Skenderbeu nuk di te ndalet me Ajo minikrize qe e kapi skuadren e Mirel Joses duket dicka krejtesisht e harruar dhe e lene pas kraheve Sulmi korcar jo pak i kritikuar ne fillim te ketij kampionati tani shperthen me gola nga ndeshja ne ndeshje Braziliani Martins ka realizuar triplete duke e shtuar emrin e vet ne garen per golashenues te Superiores me 5 gola Plot gjashte here kane realizuar kuqebardhet ne porten e Cakovic duke fituar paster me shifrat 6-0 ndaj Apolonise Edhe Laci ka fituar paster ndaj Teutes Bardhezinjte rikthehen te fitorja pas disa javesh zhgenjim duke i dhene nje shtytje me shume drejt krizes skuadres durrsake brbrSuperiore Java 13brPARDJEbrVllaznia-Flamurtari    1-0brDJEbrLaci-Teuta        3-0brSkenderbeu-Apolonia    6-0brElbasani-Tirana        2-3brPartizani-Kukesi        2-0brbrKategoria superiorebrRenditjabrNr Skuadra    ND    F    B    H    GSH    GP    Pbr1 Tirana    13     8     4     1     18     7     28br2 Skenderbeu     13     8     3     2     21     4     27br3 Partizani     13     8     3     2     12     5     27br4 Kukesi    13     8     1     4     15     10     25br5 Laci    13     5     4     4     15     10     19br6 Flamurtari    13     3     6     4     10     9     15br7 Teuta    13     4     1     8     11     15     13br8 Vllaznia     13     4     2     7     9     15     11br9 Apolonia     13     2     2     9     4     25     8br10 Elbasani     13     2     0     11     8     23     6brSHNIM Vllaznia -3 pike denuar nga FIFA brbrtweet