Kandidati demokrat per deputet ne Vlore, numri dy i PD-se, Pastrit Patozi pergezon suksesin e PDI-se ne keto zgjedhje, pasi deri me tani kjo force politike ka siguruar dy mandate.

Ne nje interviste per Top Channel, Patozi u shpreh se nuk ka qene ne ndonje KZAZ te Lushnjes, por vetem ne Fier ku ka qendruar jashte territorit te ndaluar dhe ku ka takuar kolege te tij.

Nderkohe Patozi shton se procesi tashme po perfundon me sukses dhe se Shqiperia ka arritur te kete zgjedhje evropiane.