Besnik Hasi barazoin 2-2 katër minuta para përfudnimit të kohës së rregullt.

KRONIKA E NDESHJES
PJESA E DYTE:

86' Hasi shënon gol duke barazuar rezultatin 2-2
84\' Mukaj hyn në vend të Lalës
77\' Dallku bllokohet në gjuajtje.
73\' Kapllani (in) - Skela (out) (Albania)
73' Tare gjuan drejt portës
73' Kapllani hyn në vend të Skelës
60\' Omelyanchuk shpëton portën e Bjellorusisë
59\' Tare ka një mundësi të mirë shënimi
59\' Skela ekzekuton një goditje kendi
58' Lika nxjerr Shqipërinë nga situata
58' Kulci i Bejllorusisë sulmon portën tonë.
55' Ilion Lika shpëton portën
53' Haxhi ekzekuton goditje nga kendi
53' Gjuan Dallku por bllokohet
52' Shqipëria ekzekuton korner me Skelën

Komenti i pjesës së parë:

Shqipëria ka humbur pjesën e parë të ndeshjes me Bjellorusinë me rezultatin 2-1. Bjellorusia kaloi në avantazh në mënyrë të befasishme që në minutën e 2-të me anë të Kalacev. Pesë minuta më pas, Ervin Skela barazoi nga pika e bardhë,por barazimi nuk jetoi më shumë se 17 minuta, kur në minutën e 24-t, është Maksim Romashcenko që kalon në avantazh Bjellorusinë. Bjellorusi gjuajti brenda zonës nga ana e djathtë duke e bërë të pavlefshme ndërhyrjen e Likës. Bjellorusi-Shqipëri 2-1

****
Pjesa e pare:
2' Bjellorusia ka kaluar në avantazh që në minutën e 2-të. Goli është shënuar nga Kalacev.
7' Shqipëria barazon me penallti. Skela realizon nga pika e bardhë në minutën e 7-të. Bjellorusi-Shqipëri 1-1.
18' Në minutën e 18, Adrian Aliaj rrezikoi me një goditje të lirë.
22' Portieri Lika në një ditë të mirë ka bërë disa ndërhyrje të sigurta.
24' Në minutën e 24-t, është Maksim Romashcenko që kalon në avantazh Bjellorusinë. Bjellorusi gjuajti brenda zonës nga ana e djathtë duke e bërë të pavlefshme ndërhyrjen e Likës. Bjellorusi-Shqipëri 2-1
27' Në minutën e 27-të Altin Lala ka një mundësi të mirë për të barazuar, por mundur të shënojë.
28' Edhe Haxhi në të 28' pati mundësi, por nuk realizoi.
28' Pas disa sekondash Lorik Cana ndëshkohet me karton të verdhë për një ndërhyrje ndaj Hleb.
35' Lala gjuan nga larg por pa rezultat.
38' Skela ekzekuton gjuajtjen e 4-t nga kendi për Shqipërinë
42' Ilion Lika bën një ndërhyrje të sigurtë duke mos e rrezikuar situatën