RUSI-Një biznesmen rus i cili ra në dashuri me prima balerinën e famshme nga trupa e baletit “Bolshoi” ka përfunduar në spital pasi bënë seks së bashku.

Sipas mediave ruse, biznesmeni rus Bakhtiyar Salimov 38-vjeç, pasi bëri dashuri me të dashurën e tij Anastasia Bolochkova, përfundoi në spital sepse kishte dhimbje të forta shpine.

Prima balerina Anastasia Bolochkova, u bë e famshme në të gjithë botën në vitin 2003, kur e pushuan nga puna pasi të gjithë meshkujt balerinë u ankuan sepse ajo ishte e tepër shëndoshë dhe nuk e ngrinin dot në ajër.

Për këtë Anastasia hodhi në gjyq teatrin duke marrë mijëra euro shpërblim, por që nga ajo ditë nuk ka marrë asnjë rol në balet, duke zhvilluar një karrierë të suksesshme “solo”.

(d.b/BalkanWeb)